KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11898271
*
nr 1189 8271
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Etsning, Aux Caves des Gourmets. Stämpelsignerad, daterad 1957. Motivet: 24x23 cm
Kondition: med dedikatin
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2018
kl 19:22:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 17:52:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund etsning etsningar grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07
-
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:18
-
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:14
-
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:15
*
Bertil Bull Hedlund
Kondition: med dedikatin
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
nr 1189 8271
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Etsning, Aux Caves des Gourmets. Stämpelsignerad, daterad 1957. Motivet: 24x23 cm
Kondition: med dedikatin
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/6 17:52:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund etsning etsningar grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:14 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:15



